listopada 20, 2017

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

W dniach od 20 do 24 listopada Szkolne Koło Wolontariatu organizuje Tydzień Życzliwości.

Harmonogram przebiegu imprezy jest następujący:

- 20 i 21 listopada są dniami dobrych uczynków. Każdy z Was w tym czasie robi coś dobrego dla siebie i otoczenia, w którym żyje.
- 22 listopada to dzień bardzo uroczysty, bowiem na pierwszej przerwie obiadowej - w holu przed halą sportową - odbędzie się koronacja królowych i królów życzliwości. Ponadto na wszystkich przerwach będzie można zakupić ciasta. Zebrane środki pieniężne przekażemy na cele charytatywne - pomoc dzieciom ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Następną atrakcją tego dnia będzie konkurs dobrych manier - na straganie życzliwości będzie można dostać darmowe ciasto bądź cukierka, ale jest jeden warunek - trzeba udzielić właściwej odpowiedzi na wylosowane pytanie.

Kolejny stragan życzliwości zaoferuje wszystkim zainteresowanym „zakup za uśmiech” serduszek, „łapek” i liści. Na serduszkach wypisujemy życzenia i pozdrowienia dla tych osób, które lubimy i cenimy, na łapkach nasze dobre uczynki, zaś na liściach złote myśli o życzliwości. W ofercie znajdą się też gotowe listki z sentencjami, ale te „kupujemy” za 2 uśmiechy. Każdy może wybrać coś dla siebie, by potem móc zawiesić te dobre wieści na drzewie życzliwości, które tworzymy dla Was.

Całej uroczystości będą towarzyszyć anioły życzliwości, uśmiech i serdeczność oraz muzyka i taniec. 

Ogłosiliśmy także konkurs na najpiękniejszą prezentację na temat życzliwości - wyniki poznamy 22 listopada podczas uroczystej gali koronacyjnej.

23 i 24 listopada organizujemy zbiórkę darów na mikołajkowe prezenty dla dzieci będących pod opieką Stowarzyszenia „Być Razem” oraz dla pacjentów szpitala pod opieką sióstr elżbietanek. Mile widziane różnego rodzaju słodycze, przybory szkolne dla dzieci. Liczymy na Wasze wsparcie.


Wolontariusze SP2

Copyright © 2017 sp2 , Cieszyn