listopada 07, 2017

JESIEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
            …upłynęła bardzo ciekawie. Po spotkaniu z uczniami klas pierwszych, poznaniu regulaminu oraz zasad zachowania obowiązujących w świetlicy, mieliśmy mnóstwo czasu na wspólną zabawę oraz interesujące zajęcia.

 Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy wiele kolorowych, jesiennych prac. Robiliśmy różne zwierzątka z rolek po papierze, jak np.: wiewiórki, kotki, motyle.
Ponadto zrobiliśmy piękne, jesienne drzewka, składane sówki, przygotowaliśmy papierowe przetwory na zimę, wykonaliśmy ciekawe kosmiczne obrazki, a także duszki i nietoperze na halloween.W naszych pracach pojawiły się również jesienne zwierzątka – jeże, wiewiórki oraz grzybki.


Świetlica włączyła się także w szkolny Dzień Uśmiechu, w czasie którego przygotowaliśmy plakaty, prace plastyczne z uśmiechniętymi buźkami oraz ozdabialiśmy kolorowanki.
Poza tym systematycznie korzystaliśmy też ze świetlicowych gier i zabawek, które dodatkowo urozmaicały czas spędzony w świetlicy. Dzieci często brały udział w zajęciach czytelniczych, podczas których wysłuchały wielu interesujących opowiadań i innych tekstów literatury dziecięcej. Uczestnicy zajęć chętnie brali również udział w świetlicowej zgaduj-zgaduli, podczas której mogli wykazać się swoją wiedzą. W pogodne dni bawiliśmy się w różnorodne gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, graliśmy w piłkę, badmintona, kręgle, klasy itp.
                                                                                                               
  Opracowała : Elżbieta Brachaczek


Copyright © 2017 sp2 , Cieszyn