czerwca 06, 2018

ŚWIETLICOWY OGRÓDEKWraz z nadejściem cieplejszych, a czasem wręcz upalnych dni, dzieci przebywające w świetlicy szkolnej coraz więcej czasu spędzały na świeżym powietrzu. Wiosenne, majowe popołudnia poświęciliśmy jednak nie tylko na wspólne zabawy  ruchowe, ale także na w piłkę, berka czy gry w klasy. Postanowiliśmy bowiem zagospodarować kawałek terenu przed szkołą, by stworzyć nasz świetlicowy ogródek. Pierwsze prace polegały na przygotowaniu kwiatowych rabatek oraz grządek pod uprawę warzyw. Dzieci dzielnie uczestniczyły we wszystkich pracach ogrodniczych.

Najpierw posadziliśmy bratki, a podczas zajęć świetlicowych dowiedzieliśmy się trochę o sadzeniu kwiatów oraz wykonaliśmy nawiązujące do omawianej tematyki prace plastyczne, które teraz zdobią wnętrza świetlicy. 
Następnie zasadziliśmy cebulę, groszek i fasolę. Ponadto uczniowie, uczestniczący w zajęciach unijnych „Świat pod lupą”, zasiali rzodkiewkę i szpinak. 
W późniejszym terminie posadziliśmy również kwiaty doniczkowe : pelargonie i begonie oraz cebulowe – mieczyki. 
Pan woźny pomógł nam stworzyć ogrodzenie dla naszej rabatki, gdzie umieściliśmy także specjalne tabliczki z nazwami roślin. Teraz pozostało nam tylko systematycznie podlewać i plewić grządki, jednocześnie ciesząc się z pięknie kwitnących kwiatów i stale rosnących warzyw. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze zbiory…


Opracowała: Elżbieta Brachaczek
Copyright © 2017 sp2 , Cieszyn