stycznia 26, 2019

SZKOLENIE ,,CICHY ZABÓJCA”


17 stycznia 2019 r.  uczniowie klas trzecich gimnazjalnych uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym zagrożeń związanych z tlenkiem węgla - popularnie zwanym czadem lub cichym zabójcą. Zostało  ono przeprowadzone przez Michała Pokrzywę - oficera prasowego komendanta powiatowego PSP w Cieszynie.
Uczestnicy szkolenia poznali szeroki zakres zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z tlenkiem węgla, jakie występują w budownictwie jedno i wielorodzinnym. Dzięki filmom instruktażowym młodzi ludzie dowiedzieli się, jak reagować w sytuacji zagrożenia, zrozumieli znaczenie prewencyjnego zastosowania czujników tlenku węgla (coraz bardziej popularnych w naszych gospodarstwach domowych). Prowadzący szkolenie zapoznał uczniów z przykładami z życia codziennego dotyczącymi tlenku węgla. Mieli też możliwość zadawania pytań, z której chętnie korzystali.
Szkolenie to z pewnością uświadomiło młodym ludziom, jak  liczne są zagrożenia związane z tlenkiem węgla oraz nauczyło, jak się przed nimi bronić czy jak ich uniknąć.

K. R.
Copyright © 2017 sp2 , Cieszyn