stycznia 31, 2019

KOCHAM MOJĄ BABCIĘ, KOCHAM MEGO DZIADKA

Kocham moją babcię, kocham mego dziadka, ale jak im o tym powiedzieć …
            Tak … - to ważne pytanie, skłaniające do refleksji. Staraliśmy się na nie odpowiedzieć w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, podczas których przygotowywaliśmy uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Był to czas mozolnych prób, uczenia się cierpliwości i wytrwałości.
Czas naszego egzaminu nadszedł w dniu 28 stycznia 2019 r. Wtedy właśnie w naszej klasie  - 1 a – przeżywaliśmy piękne chwile spędzone z naszymi babciami i dziadkami.
W programie artystycznym staraliśmy się wyrazić miłość do drogich nam babć i dziadków oraz zwrócić szczególną uwagę na przyjaźń, która nas łączy. Nie zabrakło wierszyków, życzeń na każdy miesiąc roku, podziękowań oraz piosenek. Pragnęliśmy także umilić czas naszym gościom poprzez prezentacje tańców – poloneza, walca angielskiego, Boogie Woogie, Chocolate oraz tańca break dance wykonanego przez Filipa.
Nasz program zakończyliśmy uroczystym odśpiewaniem życzeń „100 lat” oraz przekazaniem własnoręcznie wykonanych laurek i serduszek, które wyrażały nasze uczucia.
Następnie zaprosiliśmy drogich gości do naszej sali na słodki poczęstunek. Tu babcie i dziadkowie mierzyli się również z trudnym zadaniem – rozpoznawali swoje portrety wyeksponowane na tablicy.
Chwile spędzone w tak uroczystej, a zarazem pełnej radości atmosferze, na długo pozostaną nam w pamięci.
Barbara Rewig


Copyright © 2017 sp2 , Cieszyn