listopada 28, 2018

LEPIEJ W KONTAKCIE CZEGOŚ SIĘ DOWIEDZIEĆ


W dniach 16 i 23 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnorodnych zajęciach w ramach Dni Otwartych w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii KONTAKT. Mimo że niektórzy już korzystają z bogatej oferty zajęć popołudniowych (odbywających się w centrum np. z języka angielskiego, zajęć tanecznych, ceramicznych, malarskich, fotograficznych) podczas wizyty uczestniczyli w zajęciach tanecznych, gdzie pod okiem instruktorki stawiali kroki w rytm HIP- HOPU.
W pracowni malarskiej dzieci przelały na kartki swoje  pomysły i stworzyły wystawę prac. Ciekawość rozbudziły zajęcia fotograficzne, na których uczniowie poznawali podstawowe zasady fotograficzne oraz samodzielnie wykonali zdjęcia. W profesjonalnej ciemni fotograficznej dzieci poczuły klimat wywoływania zdjęć - jak za dawnych lat.
Na koniec mnóstwo radości i pozytywnych wrażeń dostarczyły  gry z ,,klubu planszówkowego”  działającego  w Centrum.  Dobrze odwiedzić i poznać miejsce, w którym każdy uczeń  znajdzie coś dla siebie i rozwinie swoje zainteresowania.
,, Zamiast po południu  przed laptopem siedzieć, lepiej w Kontakcie spędzić czas i czegoś ciekawego się dowiedzieć!" – stwierdzili, po powrocie do szkoły, uczniowie z klas trzecich.

 Beata Tokarzewska
Copyright © 2017 sp2 , Cieszyn