października 31, 2018

SUKCES SZACHISTÓW

Nasza drużyna zajęła I miejsce wśród cieszyńskich szkół podstawowych w IGRZYSKACH DZIECI MIASTA CIESZYNA W SZACHACH - organizowanych przez burmistrza miasta -Ryszarda Macurę. Dzięki temu osiągnięciu uczniowie wzięli udział w rozgrywkach na szczeblu POWIATOWYM.
Mistrzostwa Powiatu Cieszyńskiego w Szachach odbyły się 24 października w Strumieniu. Organizatorem był Powiatowy Szkolny Związek Szachowy. Drużyna rozegrała kilka trudnych rund w systemie kołowym, 15 minut na zawodnika.
Uczniowie: Anna Wąsowicz, Jan Piszczek, Bartosz Studnicki i Amelia Niedźwiecka, przestrzegając turniejowych zasad i regulaminu przedstawionego przez głównego sędziego, wykazali się ogromnym skupieniem, koncentracją uwagi, dużym zaangażowaniem, umiejętnością myślenia logicznego, planowania i przewidywania. Zdobyli III miejsce w IGRZYSKACH DZIECI SZKÓŁ POWIATU CIESZYŃSKIEGO  i otrzymali puchar oraz dyplom.
31 października reprezentowali Cieszyn w półfinałach wojewódzkich - w REJONOWYCH ZAWODACH IGRZYSK DZIECI W SZACHACH w Łące i zajęli VI miejsce. Organizatorem zawodów rejonowych był Śląski Szkolny Związek Sportowy.
Opiekunem drużyny jest Beata Wlach, która prowadzi zajęcia szachowe oraz realizuje projekt ogólnopolski pt. ,,Edukacja przez szachy w szkole”.

Beata Wlach                          
Copyright © 2017 sp2 , Cieszyn