października 28, 2018

JESIENNIE W ŚWIETLICY

Jesień na dobre zawitała w świetlicy szkolnej. W słoneczne, pogodne dni dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu, ciesząc się urokami nowego placu zabaw. Czasami bawiliśmy się również w sali gimnastycznej. Ponadto - podczas zajęć świetlicowych - wykonaliśmy mnóstwo pięknych prac plastycznych, nawiązujących do obecnej pory roku oraz związanych z nią zmian zachodzących w przyrodzie. Powstały papierowe grzyby, kasztany, żołędzie, drzewa oraz przetwory z jesiennych owoców i warzyw zamknięte w papierowych słoikach.
Poza tym wykonaliśmy też wiele jesiennych zwierzaków, takich jak: sowy z rolek, wiewiórki wyklejane bibułą, jeżyki, gawrony i sowy z kolorowych kółek.

Jesienią do świetlicy zawitał także Plastuś i jego świat, który stał się inspiracją do konkursu plastycznego oraz zajęć czytelniczych w oparciu o „Plastusiowy pamiętnik” M. Kownackiej. Co więcej, w trakcie zajęć czytelniczych wysłuchaliśmy wielu  opowiadań autorstwa R. Piątkowskiej („Opowiadania dla przedszkolaków”, „Piegowate opowiadania” itd.)  oraz P. Rowickiego o Jeżynce i innych tekstów literatury dziecięcej. Niektóre zajęcia odbywały się także w zaprzyjaźnionym Przedszkolu nr 20. Dzieci z grupy starszaków miały okazję uczestniczyć w zajęciach czytelniczo-plastycznych, podobnych do tych, które odbywają się w naszej świetlicy.Przygotowywaliśmy również prace na konkursy plastyczne „Bank Spółdzielczy dawniej i dziś”, „Barwy jesieni” oraz „Kolorowy kalendarz”.
W świetlicowym ogródku przeprowadziliśmy prace porządkowe przygotowujące ogród do zimy, posadziliśmy wrzosy i zakopaliśmy cebulki kwiatów, które na wiosnę powinny ozdobić naszą grządkę, a - póki co - dzięki sprzyjającej aurze - cieszymy się nadal kwitnącymi pelargoniami i begoniami.

Elżbieta Brachaczek

Copyright © 2017 sp2 , Cieszyn