kwietnia 22, 2018

WIOSENNIE W ŚWIETLICY


 W naszej świetlicy na dobre zagościła już wiosna. Powitaliśmy ją opowieściami związanymi z tradycyjnym „topieniem marzanny”, poznaliśmy obrzędy związane z pożegnaniem zimy, a następnie sami wykonaliśmy piękne papierowe kukły, które ubraliśmy w sukienki z prawdziwych materiałów. W świetlicy zrobiło się wiosennie i zielono także za sprawą Dnia Irlandzkiego oraz zrobionych przez uczniów papierowych pajacyków w dużych, zielonych kapeluszach z koniczynką, którymi uświetniliśmy szkolne obchody Irish Day.
Świetlica szkolna włączyła się także w przygotowanie ozdób i dekoracji na wielkanocny kiermasz szkolny. Sporo czasu i pracy podczas naszych zajęć włożyliśmy w wykonanie kartek wielkanocnych, kolorowych jajek styropianowych, a także wyklejanych wydmuszek, ozdób z masy solnej i pięknych, cekinowych jaj, które przygotowywały również panie - Ela i Edyta.:)
Oto niektóre z naszych małych dzieł :
Wiosna zagościła także w pomieszczeniach świetlicowych i na oknach, które ozdobiliśmy kwiatowymi dekoracjami oraz kolorowymi ptaszkami.
 Natomiast w okresie wielkanocno-wiosennym królowały wesołe, kolorowe zajączki oraz bociany, powracające z ciepłych krajów. Niektóre ptaki wykonaliśmy przy użyciu serwetek, inne zaś umieściliśmy w papierowych gniazdach na kominach, na naszych gazetkach nie mogło też zabraknąć pierwszych wiosennych kwiatów- przebiśniegów w kolorowych wazonikach.
Podczas zajęć świetlicowych zrobiliśmy także ważki z dużymi oczkami i błyszczącymi, foliowymi skrzydełkami.
Wiosna oraz piękna, słoneczna pogoda pozwoliły na liczne zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Nie zapomnieliśmy także o codziennej porcji literatury dziecięcej, w którą wsłuchiwaliśmy się podczas zajęć czytelniczych. Ponadto świetlica wzbogaciła się  o  nowe, wspaniałe klocki, więc dzieci spędziły  wiele godzin, konstruując ciekawe budowle.
Uczestnicy zajęć świetlicowych brali też udział w wielu konkursach plastycznych, przygotowując piękne prace. Teraz z niecierpliwością czekamy, co przyniesie maj…
 Elżbieta Brachaczek
Copyright © 2017 sp2 , Cieszyn