grudnia 03, 2018

#HOUROFCODE - GODZINA KODOWANIA

Od 3 do 9 grudnia 2018 roku będzie trwał Tydzień Edukacji Informatycznej. W związku z tym uczniowie naszej szkoły wezmą udział w międzynarodowym wydarzeniu, jakim jest Godzina Kodowania – #HourOfCode.

Skąd pomysł na tę akcję? Wraz z technologią zmieniającą każdą branżę na świecie znajomość informatyki stała się częścią określonego zastawu umiejętności. Godzina Kodowania jest wstępem do informatyki, mającym na celu odczarowanie programowania i pokazanie, że każdy może się nauczyć jego podstaw.

W tej globalnej akcji Code.org biorą udział dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Godzina Kodowania odbywa się każdego roku podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej dla uhonorowania pioniera informatyki, admirał Grace Murray Hopper, urodzonej 9 grudnia 1906 r.

Każdy uczeń - w każdej szkole - powinien mieć możliwość nauki programowania. Celem Godziny Kodowania jest pokazanie, że informatyka to nie wielka filozofia, a popyt na nią nie zna granic. Najwyższy czas, by nadążyć za postępem techniki.

Bez względu na to, czy w dorosłym życiu pójdziecie w kierunku medycyny, biznesu, polityki czy sztuki, wiedza o tworzeniu technologii doda pewności siebie w każdej dziedzinie i bez wątpienia pozwoli odnieść sukces.

                                                                                                        Roman Sudlitz       NAPISY DOSTĘPNE RÓWNIEŻ W JĘZYKU POLSKIM/ ustawienia odtwarzania youtube :)

Copyright © 2017 sp2 , Cieszyn