listopada 30, 2018

PRACOWITY LISTOPAD W ŚWIETLICY

PRACOWITY LISTOPAD W ŚWIETLICY


Chłodne i ponure dni w świetlicy szkolnej upłynęły bardzo pracowicie. Najpierw, podczas zajęć, odwiedził nas Pan Listopad z wiersza W. Grodzieńskiej, dzięki czemu dowiedzieliśmy się jak wygląda i czym się charakteryzuje ten smutny miesiąc. Obchodziliśmy także listopadowe święta, zwłaszcza Święto Niepodległości, z okazji którego przygotowaliśmy okolicznościowe kotyliony, wysłuchaliśmy legendy o założeniu państwa polskiego oraz stworzyliśmy własne wersje godła.

W listopadzie nie zabrakło też bardzo ważnych tematów związanych z tolerancją, prawami dziecka oraz życzliwością, w zrozumieniu których pomogła nam książka R. Piątkowskiej pt. ,,Wieloryb”. 
W trakcie zajęć wyjaśniliśmy wszystkie trudne zagadnienia oraz wykonaliśmy różnorodne prace plastyczne.
 Pod koniec miesiąca świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia, a liczne, piękne prace, wykonane podczas zajęć świetlicowych, uświetniły  biblioteczną wystawę zorganizowaną przy stołówce szkolnej. Poznaliśmy wiele ciekawych przygód Misia Paddingtona, Uszatka i Kubusia Puchatka.
Ponadto wykonaliśmy mnóstwo prac na różnorodne konkursy pozaszkolne, w których nasi uczniowie odnosili sukcesy. Poznaliśmy także andrzejkowe obrzędy  i rozwiązywaliśmy jesienne zagadki.
Opracowała : Elżbieta Brachaczek 



listopada 30, 2018

SPOTKANIE Z KORCZAKIEM

SPOTKANIE Z KORCZAKIEM
Piątkowy wieczór umilił nam udział w spotkaniu z Korczakiem organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Cieszynie.Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich, kulinarnych oraz wyrażających twórczą ekspresję. Zaprezentowali się również w konkursie recytatorskim. Dwie uczennice otrzymały wyróżnienie.Serdecznie gratulujemy.
(zdjęcia pochodzą ze strony SP3 w Cieszynie)
Sonia Gabzdyl






listopada 30, 2018

WYCIECZKA DYDAKTYCZNA

WYCIECZKA DYDAKTYCZNA
30 listopada 3.klasy gimnazjalne oraz 8.udały się na wycieczkę dydaktyczną do Państwowego Muzeum Auschwitz- Birkenau. Celem wyjazdu było poznanie zjawiska holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej, kształtowanie świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci, wzbudzanie szacunku oraz tolerancji wobec drugiego człowieka bez względu na rasę i wyznanie, a także poznanie martyrologii narodu polskiego i żydowskiego oraz innych narodów podczas II wojny światowej.



listopada 29, 2018

RÓŻNY START - RÓWNE SZANSE

RÓŻNY START - RÓWNE SZANSE
Dzisiaj odbyła się w naszej szkole II konferencja RÓŻNY START - RÓWNE SZANSE pod patronatem dziekana Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof.dr.hab. Zenona Gajdzicy. Tematem spotkania były sposoby optymalizowania działań mających na celu stworzenie komfortowych warunków edukacji i wychowania dzieci rozpoczynających naukę szkolną. Referaty wygłosili: Pan prof dr hab Zenon Gajdzica, Pani Ewa Klima metodyk wychowania przedszkolnego , Pani Kalina Stefaniak metodyk edukacji wczesnoszkolnej , Pani Bogusława Łagosz absolwentka naszej szkoły oraz Pani Agnieszka Pelar - Jankowska nauczycielka SP2. Spotkanie w miłej atmosferze służyło wymianie doświadczeń związanych z kształtowaniem młodego człowieka , wsparciu oraz integracji środowiska przedszkolnego, szkolnego i akademickiego.
Ewa Kałuża







listopada 29, 2018

TWOJE MEDIA@

TWOJE MEDIA@
Praca w miłej atmosferze, kreatywność oraz działanie w grupie to coś, co nas kręci. Cieszymy się, że możemy brać udział w tak niecodziennych zajęciach.
Wszystko mi się tutaj podobało, a szczególnie nowatorska koncepcja pracy – tworzenie niestandardowej pocztówki  - mówili ósmoklasiści uczestniczący w warsztatach animacji poklatkowej odbywających się w cieszyńskiej Pracowni Multimediów ,,Twoje Medi@”.
Uczniowie obejrzeli najpierw niestandardowy film animowany - ,,The joy of books”, by później stworzyć ruchomą pocztówkę.
Podczas działania doskonalili podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, a także inicjatywność i przedsiębiorczość. Nieodzownym elementem zajęć było też podnoszenie umiejętności polonistycznych.
Zajęcia zorganizowano  w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie, a prowadziła je Ilona Majewska.

Aleksandra Melcher










listopada 28, 2018

LEPIEJ W KONTAKCIE CZEGOŚ SIĘ DOWIEDZIEĆ

LEPIEJ W KONTAKCIE CZEGOŚ SIĘ DOWIEDZIEĆ

W dniach 16 i 23 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnorodnych zajęciach w ramach Dni Otwartych w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii KONTAKT. Mimo że niektórzy już korzystają z bogatej oferty zajęć popołudniowych (odbywających się w centrum np. z języka angielskiego, zajęć tanecznych, ceramicznych, malarskich, fotograficznych) podczas wizyty uczestniczyli w zajęciach tanecznych, gdzie pod okiem instruktorki stawiali kroki w rytm HIP- HOPU.
W pracowni malarskiej dzieci przelały na kartki swoje  pomysły i stworzyły wystawę prac. Ciekawość rozbudziły zajęcia fotograficzne, na których uczniowie poznawali podstawowe zasady fotograficzne oraz samodzielnie wykonali zdjęcia. W profesjonalnej ciemni fotograficznej dzieci poczuły klimat wywoływania zdjęć - jak za dawnych lat.
Na koniec mnóstwo radości i pozytywnych wrażeń dostarczyły  gry z ,,klubu planszówkowego”  działającego  w Centrum.  Dobrze odwiedzić i poznać miejsce, w którym każdy uczeń  znajdzie coś dla siebie i rozwinie swoje zainteresowania.
,, Zamiast po południu  przed laptopem siedzieć, lepiej w Kontakcie spędzić czas i czegoś ciekawego się dowiedzieć!" – stwierdzili, po powrocie do szkoły, uczniowie z klas trzecich.

 Beata Tokarzewska
















listopada 28, 2018

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

listopada 27, 2018

PICASSO W NOWEJ ODSŁONIE

PICASSO W NOWEJ ODSŁONIE

Nie lada gratką okazało się opowiadanie obrazu, z którym musieli się zmierzyć siódmoklasiści uczestniczący w warsztatach organizowanych przez Muzeum Śląska Cieszyńskiego.
Podczas lekcji języka polskiego (odbywającej się tym razem poza szkolną klasą) zetknęli się z arcydziełami malarskimi. Wśród nich znalazły się reprodukcje obrazów Fridy Kahlo, Katarzyny Radzkiej czy Pabla Picassa, które ręką dzieci zostały przeniesione na papier.
Zadanie, jakie zostało postawione przed dziećmi, polegało na wiernym odtworzeniu malowidła opowiedzianego przez kolegów i koleżanki z grupy.
Warsztat – prowadzony przez kustosza muzeum – Maksymiliana Kapalskiego -  nosił tytuł ,,Opowiem Ci obraz”, a jego celem było doskonalenie umiejętności opisywania dzieła sztuki.

Aleksandra Melcher









listopada 26, 2018

JEST MIŁO, ŻE HEJ !

JEST MIŁO, ŻE HEJ !

Choć ostatnie dni listopada dają się odczuć jako zimne, smutne i dość ponure, to jednak w naszej szkole przeżywamy je inaczej – mądrze, twórczo i zabawnie, obchodząc TYDZIEŃ POZYTYWNEGO MYŚLENIA.
W klasach młodszych zapanowała ,,krasnoludoza”, czyli niezagrażająca życiu choroba, zarażająca dobrą energią. Wszystko to za sprawą goszczących w szkolnych salach krasnoludków, dzięki którym jest miło, że hej ho!
Starsi uczniowie mogą się doładować, czytając (umieszczone na drzwiach czy lustrach) pozytywne  komunikaty, np.: ,,Twoje życie - Twoje dzieło, bądź artystą”, ,, Nie przejmuj się tym, co się stało”, ,, Jutro też jest dzień”.
Podczas przerw słychać  przyjemną dla ucha muzykę, a po szkolnych korytarzach przechadzają się POZYTYWNI. Są nimi szóstoklasiści, a ich zadanie polega na pomaganiu nie tylko dzieciom o specjalnych potrzebach, ale także wszystkim oczekującym wsparcia.
Akcję przygotowali uczniowie klasy VI a z nauczycielem polonistą oraz wychowawcą.

Aleksandra Melcher










Copyright © 2017 sp2 , Cieszyn