listopada 28, 2017

DWÓJKA PO CIESZYŃSKU

DWÓJKA PO CIESZYŃSKU
28 listopada, pięcioro uczniów klasy 5c wzięło udział w gwarowym konkursie recytatorskim - Po cieszyńsku, po obu stronach Olzy. Uczniowie zaprezentowali utwory Karola Klocka oraz Wandy Mider. Trzeba przyznać, że występy bardzo ich stresowały, nie przeszkodziło to jednak w wykazaniu się wspaniałą znajomością gwary. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz słoiczek miodu.


                                                                                                          Asia Kulesza

listopada 27, 2017

KONKURS ŚWIETLICOWY O CIESZYNIE

KONKURS ŚWIETLICOWY O CIESZYNIE
W listopadzie w świetlicy szkolnej zorganizowano kolejny konkurs plastyczny pt.: ,,Moja mała ojczyzna”. Tym razem tematyka dotyczyła naszego miasta, jego zabytków, roślinności i związanych
z nim ciekawych historii. W związku z tym przeglądaliśmy różne interesujące broszury i foldery pełne pięknych zdjęć prezentujących zarówno te najbardziej znane cieszyńskie zabytki, jak i te rzadziej odwiedzane miejsca oraz charakterystyczne dla naszego regionu elementy przyrody. Poznaliśmy nie tylko zielone cieszynianki, cudownie kwitnące magnolie, ale także dowiedzieliśmy się, jak wyglądał Cieszyn przed laty. 
Podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonały mnóstwo kolorowych prac, wykorzystując różnorodne techniki i materiały plastyczne. Najciekawsze nagrodzono i zaprezentowano na świetlicowej gazetce.

Komisja w składzie: mgr Elżbieta Brachaczek, mgr Justyna Winkowska, mgr Ewa Makowska dokonała wyboru najbardziej interesujących prac. Wykonały je następujące osoby:

Miejsce I – Weronika Szotek z kl. I c.

Miejsce II – Lena Kucharczyk z kl. I c oraz Adam Bobrowski z kl. I c.

Miejsce III – Zosia Stuchlik z kl. I a oraz Amelka Brachaczek z kl. I c.

24.11.17r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród wszystkim wyróżnionym w konkursie uczniom.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach świetlicowych.



                                                            Opracowała: Elżbieta Brachaczek (organizator konkursu)

listopada 27, 2017

WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

W październiku rozpoczęliśmy realizację projektu unijnego „Warto wiedzieć więcej”. Obejmuje on szereg różnego rodzaju zajęć pozalekcyjnych, takich jak: Dwa łyki matematyki, Klub matematyków z GeoGebrą, Świat eksperymentów, Alchemik, Speak up!, Yes, I can!, Gram i uczę się, Rywalizujemy i działamy wspólnie, Matematyczne origami, Świat pod Lupą oraz zajęcia korekcyjno- kompensacyjne. 
Szerokie spektrum zajęć daje możliwość rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży, poszerzania wiedzy, czy - po prostu - spędzenia czasu w sposób kreatywny i ciekawy. Adresatami projektu są zarówno dzieci zdolne, jak i uczniowie z problemami w nauce. 
Zajęcia odbywają się w większości w grupach ośmioosobowych, 1-2 razy w tygodniu.
                                                                                                                Barbara Bednarczyk

listopada 26, 2017

SZLACHETNA PACZKA. DOŁĄCZ DO NAS!

SZLACHETNA PACZKA. DOŁĄCZ DO NAS!
Uwaga!
Komu pomagamy: potrzebującej rodzinie z trojgiem dzieci-wiek: 11-10-4 (szczegółowy opis rodziny dostępny na gazetce szkolnej)
Potrzebne rzeczy: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej,konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach,mleko (!!!), proszek do prania, płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący,pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów,farbki, bloki, plastelina,Słownik angielsko-polski, polsko-angielski; gramatyka angielska,kołdra, ręczniki, pościel, poduszka,żelazko, komplet garnków - 4 sztuki różnej wielkości, ubrania (rozm., zabawki, gry planszowe.


RUSZAMY W PONIEDZIAŁEK. PRZYNIESIONE RZECZY ZGŁASZAMY WYCHOWAWCY, 
A NASTĘPNIE UKŁADAMY NA PARTERZE W BUDYNKU GIMNAZJUM.PODSUMOWANIE AKCJI NASTĄPI 9 GRUDNIA.
Z GÓRY DZIĘKUJEMY ZA DOBRE SERCE

                                                                                                      Sonia Gabzdyl, Daria Grygierek

listopada 24, 2017

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole misiowe święto. Maluchy (… i nie tylko) przyniosły swoje ukochane misie i cały dzień nie umiały się skupić na lekcjach.

Zaczęło się od wysłuchania drugiego rozdziału książki A.A.Milne „Kubuś Puchatek”, który czytały wychowawczynie w klasach młodszych. Na przerwach uczniowie pokazywali swoje przytulanki. Wysłuchaliśmy audycji radiowej, podczas której również sięgnęliśmy do treści „Puchatka”.

Spośród wszystkich maskotek wybraliśmy najmniejszego i największego misia SP2. W tej rywalizacji liczył się każdy centymetr, ale ostatecznie niepokonaną została Zosia, która sama przebrała się za pluszowego misia.

Uczniowie IIB, Dominik i Krzyś, wybrali się do Biblioteki Miejskiej, żeby zanieść tam literackie misie- zebraliśmy ulubione cytaty z książek dziecięcych i umieściliśmy na uroczych misiach, przygotowanych przez panią Ewę Makowską.

Zabawę zakończyło wspólne zdjęcie.


                                                                                  Iza Królica, Asia Kulesza








listopada 24, 2017

NOCKA W SZKOLE

NOCKA W SZKOLE
W nocy z 24/25.11.2017 r. wszyscy uczniowie klas trzecich - wraz ze swoimi wychowawczyniami (Jolantą Piekut i Beatą Dybał 3a, Joanną Pellar 3b, Renatą Florkiewicz 3c, Beatą Wlach i Klaudią Krawczyk 3d) i opiekunami - mieli możliwość przeżycia niesamowitej przygody, jaką była NOC W SZKOLE.
Wszystko zaczęło się w piątkowy wieczór - o godzinie 18:00. Kiedy nasi pozostali koledzy z innych klas rozpoczynali weekend, MY wróciliśmy do szkoły, zabierając z sobą plecaki, karimaty, śpiwory i … oczywiście piżamki. Cały wieczór był pełen wrażeń. Najpierw rozlokowaliśmy się w naszych klasach, aby przygotować wszystko jak należy. Pierwszą atrakcją były rozgrywki w zbijanego, w których prócz uczniów brały udział panie. Odwiedziły nas również: Dyrektor Katarzyna Gładczak oraz Wicedyrektor Jadwiga Gaszek. Postanowiły zobaczyć, czy aby dobrze się bawimy. Było super!
Po krótkim odpoczynku czekała druga przygoda: zabawa w podchody w ciemnościach szkolnych korytarzy. Mieliśmy do dyspozycji latarki. Do celu, jakim była słodka niespodzianka, prowadziły nas strzałki, które wskazywały drogę. Nie było łatwo – trzeba było wykonywać kolejne, napotkane na trasie zadania.
W czasie przerwy na kolację, zjedliśmy pyszną pizzę. W klasach słuchaliśmy ulubionych baśni, wykonywaliśmy prace plastyczne i braliśmy udział w nocnym seansie filmowym. Oczywiście nie mogło zabraknąć nocnej bitwy na poduszki! Po tak intensywnym wieczorze zostały już tylko toaleta i ciepły śpiworek.
Wszyscy obudziliśmy się kolejnego dnia gotowi na wspólną, poranną gimnastykę. W tak wyśmienitych humorach wróciliśmy do swoich domów.
Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji, Paniom wychowawczyniom i Rodzicom, którzy sprawowali nad nami całonocną opiekę.


listopada 24, 2017

MAMY KORCZAKOWSKICH LAUREATÓW!

MAMY KORCZAKOWSKICH LAUREATÓW!
24 listopada, czworo naszych uczniów uczestniczyło w Wieczorze z Korczakiem, imprezie organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 3 w Cieszynie. W ramach zajęć można było skorzystać z szerokiej oferty warsztatów, od teatralnego i muzycznego przez fotograficzny, plastyczny, językowy po kulinarny. Każdy młody człowiek znalazł coś dla siebie. Po wytężonej pracy i prezentacjach grup na wszystkich uczestników czekał poczęstunek, projekcja filmu o Januszu Korczaku oraz występ zespołu Klezmer. Wspaniały wieczór zakończyło wręczenie nagród w towarzyszących przedsięwzięciu konkursach. W naszej szkole mamy laureatów jednego z nich. Zadaniem uczniów było przygotowanie Magicznego CV wybranego altruisty. 

Nagrodzeni to:

za II miejsce i III miejsce – Nikola Łuczak, Mateusz Krawczyk z kl. 5B,
wyróżnienia otrzymali: Emilia Zawadzka (5B) oraz Jakub Kamiński (5B).

Do konkursu przygotowały uczniów: Małgorzata Gomulicka, Teresa Sztefka oraz Joanna Kulesza. 
Poniżej jedno ze zdjęć, które zostało wykonane na warsztatach fotograficznych.

                                                                                                            Asia Kulesza

listopada 22, 2017

55 KG POMOCY!

55 KG POMOCY!
Dziś podsumowaliśmy akcję zbierania plastikowych nakrętek. Fundusze zebrane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na rehabilitację Bartusia Bułata, u którego zdiagnozowano całkowity brak kości piszczelowych, brak stawów kolanowych i skokowych. Nakrętki odebrała babcia Bartka. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom! 
A my zbieramy dalej
                                                                                                            Sonia Gabzdyl


listopada 20, 2017

ZEBRANIE Z RODZICAMI

ZEBRANIE Z RODZICAMI
SZANOWNI PAŃSTWO, INFORMUJEMY, IŻ W DNIU 29.11.17 ODBĘDZIE SIĘ
ZEBRANIE Z RODZICAMI.
GODZINA 16:30 - KLASY I-V,
GODZINA 17:00 - VI -VII, II-III GIMNAZJALNE.
GODZINA 18:00 - SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI RADY RODZICÓW (1 NA ODDZIAŁ)





listopada 20, 2017

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie serdecznie zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Rozpocznie się on 
29 listopada 2017 r. w czasie zebrań Rodziców z wychowawcami.
Sprzedaż będzie trwała do wyczerpania zapasów.


listopada 20, 2017

DWÓJKOWY KABELEK :)

DWÓJKOWY KABELEK :)
Drodzy Uczniowie!

Mamy przyjemność zaprezentować pierwszy numer gazetki pt.,,Dwójkowy Kabelek”. Będzie się ona ukazywała co dwa miesiące - zarówno w wersji papierowej, jak i wirtualnej, dostępnej na stronie internetowej naszej szkoły.

Redaktorami są uczniowie klasy 5c: Nikola Gęborska, Kinga Macura oraz Julian Szypuła, a nad sprawną organizacyjną pracy czuwają mgr Monika Gomela oraz mgr Edyta Gaszek.

 Mamy wiele zamiarów dotyczących naszej szkolnej gazetki, chcemy, by każdy znalazł w niej coś interesującego. Zresztą, sami oceńcie i zobaczcie.

Od przyszłego numeru, który przewidujemy wydać w grudniu, stworzymy specjalne kupony przy krzyżówce, z których będziemy losować nagrodę specjalną - może jakiś słodki upominek.

Mamy głowę pełną pomysłów, ale żeby wszystko nam się udało, potrzebujemy Waszego wsparcia – zakupu gazetki za symboliczną kwotę😀


                                                                                                         Polecamy serdecznie!
LINK DO GAZETKI 


listopada 20, 2017

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
W dniach od 20 do 24 listopada Szkolne Koło Wolontariatu organizuje Tydzień Życzliwości.

Harmonogram przebiegu imprezy jest następujący:

- 20 i 21 listopada są dniami dobrych uczynków. Każdy z Was w tym czasie robi coś dobrego dla siebie i otoczenia, w którym żyje.
- 22 listopada to dzień bardzo uroczysty, bowiem na pierwszej przerwie obiadowej - w holu przed halą sportową - odbędzie się koronacja królowych i królów życzliwości. Ponadto na wszystkich przerwach będzie można zakupić ciasta. Zebrane środki pieniężne przekażemy na cele charytatywne - pomoc dzieciom ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Następną atrakcją tego dnia będzie konkurs dobrych manier - na straganie życzliwości będzie można dostać darmowe ciasto bądź cukierka, ale jest jeden warunek - trzeba udzielić właściwej odpowiedzi na wylosowane pytanie.

Kolejny stragan życzliwości zaoferuje wszystkim zainteresowanym „zakup za uśmiech” serduszek, „łapek” i liści. Na serduszkach wypisujemy życzenia i pozdrowienia dla tych osób, które lubimy i cenimy, na łapkach nasze dobre uczynki, zaś na liściach złote myśli o życzliwości. W ofercie znajdą się też gotowe listki z sentencjami, ale te „kupujemy” za 2 uśmiechy. Każdy może wybrać coś dla siebie, by potem móc zawiesić te dobre wieści na drzewie życzliwości, które tworzymy dla Was.

Całej uroczystości będą towarzyszyć anioły życzliwości, uśmiech i serdeczność oraz muzyka i taniec. 

Ogłosiliśmy także konkurs na najpiękniejszą prezentację na temat życzliwości - wyniki poznamy 22 listopada podczas uroczystej gali koronacyjnej.

23 i 24 listopada organizujemy zbiórkę darów na mikołajkowe prezenty dla dzieci będących pod opieką Stowarzyszenia „Być Razem” oraz dla pacjentów szpitala pod opieką sióstr elżbietanek. Mile widziane różnego rodzaju słodycze, przybory szkolne dla dzieci. Liczymy na Wasze wsparcie.


Wolontariusze SP2





listopada 16, 2017

DZIEŃ TOLERANCJI W SP2

DZIEŃ TOLERANCJI W SP2
16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, z inicjatywy UNESCO.
W naszej szkole w tym dniu na korytarzach pojawiły się gazetki tematyczne i plakaty. Można było obejrzeć prezentację multimedialną, wysłuchać audycji i otrzymać ulotkę.
Uczniowie przygotowali stroje i tworząc łańcuch tolerancji, prezentowali poszczególne grupy etniczne oraz mieszkańców wybranych kontynentów.
Młodzież klas gimnazjalnych, przebrana za postacie z bajek, rozdawała młodszym kolegom cukierki i zapraszała do wspólnej zabawy.
Wszystko to miało na celu uwrażliwienie młodych ludzi na przejawy nietolerancji i dyskryminacji, przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację bez względu na pochodzenie, kulturę i religię.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego dnia.

                                                                                                                   Organizatorki 



listopada 16, 2017

"JODŁA" W DWÓJCE!

"JODŁA" W DWÓJCE!
        Doczekaliśmy się! Po wielu latach przerwy wracamy do korzeni – reaktywujemy w naszej szkole harcerstwo. Pierwsza zbiórka drużyny harcerskiej „Jodła” odbyła się w naszej szkole 16 listopada. Przybyło na nią kilkudziesięciu młodych ochotników, chcących rozpocząć swoją przygodę z harcerstwem. Spotkanie poprowadził hm Tomasz Głasek. Pomagali mu starsi harcerze z drużyny. Atrakcji było co niemiara, a uczniowie wychodzili ze zbiórki zadowoleni, o czym świadczyły wypieki na twarzy. Już w przyszłym tygodniu kolejna zbiórka. Kto chce dołączyć… niechaj przybywa! Czuwaj!
                                                                                                               Katarzyna Gładczak








listopada 16, 2017

"RÓŻNY START - RÓWNE SZANSE"

"RÓŻNY START - RÓWNE SZANSE"
Dziecko ma prawo być sobą.
Ma prawo do popełniania błędów.
Ma prawo do posiadania własnego zdania.
Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci – są ludzie”
Janusz Korczak

            W czwartek 16 listopada odbyła się w naszej szkole konferencja „Różny start – równe szanse”. Celem spotkania było rozpoczęcie dyskusji o „Nowej integracji”, w której PODMIOTEM jest dziecko, a nie system.
Stworzenie optymalnych warunków zabawy, nauki i rozwoju warunkuje konieczności wprowadzenia drobnych reform, takich, które spowodują otwarcie się na aktualne potrzeby maluszków oraz ich rodziców.
            Zauważono, że priorytetowe znaczenie ma wczesna diagnoza dziecka. Pozwala ona  na stworzenie optymalnych warunków nauki i wszechstronnego rozwoju na najwcześniejszym etapie edukacyjnym (przedszkole, szkoła). Uczeń/ wychowanek zostaje objęty specjalistyczną opieką, a indywidualne zajęcia - właśnie jemu dedykowane - odbywają się na terenie placówki, do której uczęszcza, w optymalnych dla niego godzinach. Diagnoza ta pozwala również tak dobierać zespoły przedszkolne i szkolne, aby zoptymalizować proces dydaktyczno – wychowawczy, stwarzając najlepsze warunku do zabawy i nauki w grupie rówieśniczej.
            Kolejnym niezwykle ważnym czynnikiem jest zacieśnianie współpracy między placówkami: przedszkole – szkoła oraz włączanie rodziców w system, słuchanie ich rad i wychodzenie naprzeciw potrzebom.
            Spotkanie czwartkowe zainaugurowało cykl działań skierowanych do Rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Najbliższe spotkanie z rodzicami i ich dziećmi odbędzie się 23 listopada, a następne : 7 grudnia 2017, 11 stycznia 2018, 18 stycznia 2018 oraz 15 lutego 2018.

            Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w Dniach Otwartych Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi.
                                                                                Daria Grygierek, Ewa Kałuża









listopada 16, 2017

BAWIMY SIĘ SŁOWAMI

BAWIMY SIĘ SŁOWAMI
16 listopada br. odbyły się międzyklasowe eliminacje konkursu recytatorskiego pt. ,,Bawimy się słowami". Na scenie wystąpili uczniowie klas I-III, którzy zaprezentowali wiersze z literatury dziecięcej – zarówno popularne, jak i te mniej znane. 
Publiczność świetnie się bawiła i nagrodziła gromkimi brawami wszystkich uczestników. Decyzją jury trzy osoby: Natasza Rymanowska z kl. 3c, Filip Rybczyński z kl. 3b, Filip Krzak z kl. 3d będą reprezentować naszą szkołę w finale, który odbędzie się 28 listopada w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie.
                                                                                                         Beata Tokarzewska


















Copyright © 2017 sp2 , Cieszyn