maja 29, 2018

KOSZYKARZE SP2 CIESZYN SREBRNYMI MEDALISTAMI-WICEMISTRZAMI ŚLĄSKA

24.05.2018 w Tychach odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce. Bardzo dobrze zaprezentowali się koszykarze SP2, którzy w półfinale turnieju pokonali G -11 Gliwice a w finale ulegli GZSS Dąbrowa Górnicza i zdobyli srebrny medal.
Droga do finału była długa, drużyna przeszła przez eliminacje miejskie ,powiatowe, rejonowe
a następnie półfinał wojewódzki, który odbył się na hali sportowej SP2-11.05.2018.Koszykarze SP2 pokonali SP-19 Tychy oraz SP-58 Katowice, co dało awans do finału wojewódzkiego.
Srebrny medal jest efektem ciężkiej pracy całej drużyny SP-2, która uczestniczy[ wcześniej jako G-2 ]od trzech lat w programie Koszykarskich Ośrodków Sportowych Szkolących Młodzież.
Program przy współpracy Ministerstwa Sportu oraz PZKOSZ funkcjonuje w szkole i ma na celu pracę z najbardziej uzdolnionymi zawodnikami.
KOSSM PZKOSZ CIESZYN jest jednym z kilku  ośrodków pracujących w Polsce.