stycznia 24, 2018

ZIMOWO W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Zimowo – świąteczny czas w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy od tematów związanych z barbórką oraz mikołajkami. Poznaliśmy zawód górnika, wykonaliśmy węgielkowe prace plastyczne. Stworzyliśmy także wiele prac nawiązujących do postaci św. Mikołaja.
Natomiast 5 grudnia włączyliśmy się w obchody Dnia Wolontariusza, dowiedzieliśmy się, kim jest wolontariusz, czym się zajmuje i jaką powinien być osobą.

Kolejne zimowe tygodnie upłynęły bardzo świątecznie, przygotowaliśmy świetlicowe choinki, rozmawialiśmy o wymarzonych prezentach oraz tradycjach wigilijnych w  domach. Wykonywaliśmy kartki świąteczne, które przekazaliśmy na odbywający się w szkole kiermasz oraz kolorowe aniołki, renifery i inne ciekawe prace związane z okresem świątecznym.

Nowy rok rozpoczęliśmy bardzo hucznie i wesoło fajerwerkowymi kolorowankami oraz pracami nawiązującymi do sylwestrowej zabawy, tworzyliśmy również zimowe drzewka, kolorowe bałwanki i rękawice.


Podczas styczniowych zajęć świetlicowych dużo rozmawialiśmy o sposobach odmierzania czasu, wykonaliśmy własne kolorowe zegary oraz kalendarze, które dzieci zabrały ze sobą do domu.
W świetlicy powstały interesujące zimowe pejzaże z domkami, górkami i innymi elementami krajobrazu oraz piękne ośnieżone drzewka.

Z kolei podczas zajęć czytelniczych poznaliśmy nowego bohatera-Charliego Bucketa z książki „ Charlie i fabryka czekolady”, którego przygody bardzo nas zainteresowały i z ogromną niecierpliwością oczekiwaliśmy na lekturę kolejnych rozdziałów książki.

 Dużo czasu poświęciliśmy też na rozmowy dotyczące pomocy zwierzętom w czasie zimy oraz kwestii związanych z dokarmianiem zwierząt, robiliśmy papierowe karmniki i paśniki. Bardzo szybko upłynął  ten zimowo-noworoczny czas, teraz czekamy  na białe szaleństwa na śniegu, które z pewnością posłużą nam jako inspiracja do kolejnych, ciekawych zajęć świetlicowych.
                                                                                                    Elżbieta Brachaczek
Copyright © 2017 sp2 , Cieszyn