grudnia 15, 2016

W „DWÓJCE” SMACZNIE I ŚWIĄTECZNIEDnia 15 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie odbyło się spotkanie uczniów Regionalnego Koła Naukowego „Dl@ jutra” z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową z Polskim Językiem Nauczania z Karwiny. W spotkaniu wzięli również udział studenci Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji pod opieką pani dr hab. Beaty Oelszlaeger – Kosturek z Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.Celem spotkania były warsztaty kulinarne połączone z konkursem pt. „Przepisy z obu stron Olzy”, na których dzieci mogły przekazać swoim rówieśnikom przepisy związane z tradycją świąteczno – bożonarodzeniową.

Cieszę się, że dzieci z obu szkół nie tylko poznają potrawy świąteczne, które mamy na wigilijnych stołach, ale świetnie poradziły sobie z ich przygotowaniem. Myślę, że równie ważne jest nasze wspólne, edukacyjne spotkanie, szkół po obu stronach Olzy, i to, co nas łączy - powiedziała dyrektor dwójki Renata Chamera - WójcikW czasie warsztatów panowała przyjacielska i radosna atmosfera, co związane było zarówno z wypracowanym potrawami, jak i ich degustacją. Konkurs zakończył się rozdaniem nagród i wyróżnień uczestnikom z obu szkół. Nagrody w postaci książek z przepisami regionu ufundowane zostały przez Centrum Usług Wspólnych w Cieszynie.

Kolejne spotkanie uczniów z obu szkół było kontynuacją wspólnego projektu Regionalnego Koła Naukowego „Dl@ jutra”, które ma na celu integrację dzieci po obu stronach granicy. Wszyscy uczestnicy mają nadzieję na dalszą współpracę pomiędzy nauczycielami i uczniami ze szkół z obu stron Olzy.


Opiekun Regionalnego Koła Naukowego „Dl@ jutra” Agata Granda
Zdjęcia: OX.PL

Więcej zdjęć w fotoreportażu:
Copyright © 2017 sp2 , Cieszyn